מעיינות חמי טבריה – הרבה יותר ממרחצאות...
חייגו עכשיו
04-6123600
דף הבית >

יתרונות מעיינות חמים והיכן ניתן למצוא אותם בארץ

יתרונות מעיינות חמים והיכן ניתן למצוא אותם בארץ


מעיינות חמים הגדרתם הם מקור מים חם הנובע מתחת לאדמת הקרקע. המים החמים נובעים ממגע עם סלעים חמים הנמצאים מתחת לאדמה ופורצים על פני השטח בטמפרטורות גבוהות של חום. אזורים אלו של מעיינות חמים היו אזורים בהם פעלו הרי געש ולכן האדמה בקרקעית הייתה חמה. במעיינות אלו נמצאים לרוב מים מינרליים טבעיים מה שנחשב מצרך חשוב לטיפוח גוף האדם ונקראים בשם אחר גם מעיינות מרפא. יתרונות רבים יש בטבילת הגוף באמצעות מעיינות אלו והארץ שלנו שופעת במעיינות חמים. ישנם מקומות מסוימים בארץ אשר ניתן למצוא אותם והם מהווים אתרי נופש וטיפוח לגוף.

 

מהם מעיינות חמים ואיפה אפשר למצוא אותם בארץ


בהיסטוריה, לפני הבניינים, הכבישים, הבתים ואפילו האנשים, היו הרי הגעש מצויים על פני האדמה. אפשר להבין מהמקומות הרבים בהם נמצאים המעיינות כיום, שהיו לא מעט הרי געש באזור. עם הרי געש אלה כמובן שהייתה גם לבה שפרצה שהתפשטה בכל מקום. הלבה חיממה את האדמה, חיממה את הסלעים וגרמה להתפרצות של מים לעלות על פני השטח. המים שנגעו בסלעים אלו פרצו למעלה לשטח בו בנינו את הכבישים, הבניינים ובתינו וחלק ממעיינות אלו נשארו עד היום. המים מורכבים ממים מינרליים טבעיים ללא חומר כימי כזה או אחר ובגלל טבעיותם, הוא עוזר לגוף להירפא ולטיפוח העור. הארץ שופעת במעיינות אלו אך יש אתר נופש ובילוי אחד הנמצא בצפון הארץ ובו הטבילה במעיינות החמים היא מיוחדת. תחום המעיינות הנו גדול, מכיל בריכות וסאונות שונות, בעונות שונות תחת כיפת השמים ולמרגלות חופי הכינרת. אתר זה נקרא חמי טבריה ומציע מגוון פעילויות וסוגי בריכות שונות עם מי המעיינות הבריאים ביותר לגוף ולעור האדם.

 

אתרי המעיינות הנמצאים באתר


במתחם זה ישנם כ-17 מעיינות. המים הנמצאים במעיינות אלו הם מים המכילים מינרלים שונים וסוגי מלחים שונים. כשהמים בוקעים מהאדמה עם עומדים על 60 מעלות צלזיוס אך שעולים וצפים למעלה על פני השטח ועוברים קירור טבעי, הם נמצאים על כבערך 38-37 מעלות חום. מעיינות חמי טבריה מספקים ריפוי, טיפוח לגוף ולעור בעזרת המרכיבים הטבעיים המכילים בתוכו. באתר מאמינים ובצדק, שלמעיינות החמים אלו יש סגולות מיוחדות היכולות לרפא אדם ולעזור לכאביו. בזכות מעיינות אלו ואטרקציות שונות הנמצאות במקום, תיירים רבים באים ונמשכים למקום בשביל להירפא, לטפח את גופם, לשמור על ניקיון וחיזוק העור ואפילו להירפא מכאבים שרירים ועצמות שונים וחידוש תאי העור מחדש.

 

מה כלול במעיינות אלו במתחם חמי טבריה


במתחם המעיינות יש סוגים שונים של בריכות המוצעות במתחמים שונים והם: בריכה תרמו מינרלית טבעית חיצונית - בבריכ התרמו מינרלית הזו יש את המעיינות המדוברים והבריאים לגוף. בריכה זו נמצאת ממש מתחת לכיפת השמיים ונשקף ממנה נוף אל הכינרת. בנוסף לבריכה מוצע עיסוי מפנק. בריכה תרמו מינרלית פנימית מקורה - בריכה זו נמצאת במתחם סגור ויכולה לשמש גם בעונות הקיץ וגם בעונות החורף. במתחם עצמו ממש ליד ישנו ספא בצפון ואת הסאונות הרטובות והיבשות כדי לא להתקרר או גם כדי לא להתחמם יותר מידי.

 

יתרונות הטבילה באתר באמצעות מעיינות אלו


בעזרת המרכיבים של המעיינות הכוללים מים מינרליים טבעיים מהאדמה וסוגי מלחים שונים, הגוף עובר תהליך של הירפאות. כשיש פצע פתוח ונכנסים למים מלוחים אמנם הדבר צורב ושורף מאוד אך סוגר את הפצע, מחטא אותו מהאוויר המזוהם וגורם להיסגרו ולחידוש העור מחדש. באמצעות טבילה במעיינות הגוף ניהיה חלק יותר, בריא יותר, מחדש תאי עור, מזרז את חילוף החומרים בגוף, גורם להורדת לחץ הדם, מרגיע את העור ואפילו מוריד את הדופק.
כאשר בעולם היו רק הרי געש ולבה פרצה מתוכם, הדבר גרם להתחממות של הקרקע והסלעים שכיום נמצאים מתחת לרגלינו. מתוך התחממות הלבה פרצו מים חמים ונוצרו מהם המעיינות. מעיינות חמים הם ללא ספק אחד מהטיפולים הטבעיים הטובים, היעילים, המשפיעים והעוזרים שיש היום להציע לטיפוח ולניקוי הגוף. בעזרת המרכיבים הטבעיים שלהם הכוללים מים מינרליים טבעיים מהאדמה הנמצאת מתחתינו, חום המעלות, סוגי מלחים שונים ועצם היותם טבעיים, הם יכולים לפתור בעיות מלחץ דם גבוה, פצעים פתוחים עד כאבים בשרירים ובעצמות. בחמי טבריה מתחם המעיינות הנו גדול וכולל הנאה ורגיעה עם מגוון בריכות.

מעיינות חמים | מעיינות חמי טבריה

מעיינות חמי טבריה, אתר הנופש והפנאי המושלם עבורכם, שוכן על שפת הכנרת. מעיינות חמי טבריה פתוחים עבורכם מדי יום, משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב המאוחרות. במתחם המרהיב עומדים לרשותכם בריכות, מעיינות חמים וספא מפנק ובו תמצאו מסעדות מומלצות בטבריה, מבצעים בטבריה וחבילות נופש בצפון.


המקום מומלץ ליום גיבוש זוגי בצפון, יום כיף ופינוק בצפון, ליום גיבוש לעובדים בצפון, לימי גיבוש בצפון, לבילוי בספא בצפון או לספא זוגי מומלץ בצפון. מעיינות חמי טבריה הינם המקום המושלם לתיירים ולישראלים המחפשים אטרקציות בכנרת, אטרקציות בטבריה או אטרקציות בצפון. וכן להשלמת בילוי של סוף שבוע בטבריה או נופש בטבריה. בנוסף גם תושבי האזור מוזמנים ליהנות ממעיינות חמים בצפון במקום המרהיב שלנו. תיהנו.